Ból serca, duszności, zawroty głowy a picie u kawy u nastolatki

Witam! Mam 14 lat. Od mniej-więcej 3 czy 4 lat piję kawę. Teraz pije jedną do dwóch na dzień, CZASAMI trzech. Kiedyś jednak piłam ją nałogowo (zwłaszcza w okolicach 6 klasy podstawówki). Od jakiegoś roku boli mnie serce. Są to krótkie, przeszywające na wylot bóle podczas normalnych uderzeń (bum-bum-.......-bolesne-....-bum). Często też mam duszności. Szybciej się męczę, mam częste zawroty głowy. Miałam badanie krwi - w normie. Czy to może być coś poważnego? Powinnam iść do kardiologa?

Witam. Przede wszystkim powinnaś udać się do swojego lekarza rodzinnego. Myślę, że właśnie on powinien zdecydować czy istnieją przesłanki do wizyty u specjalisty. Konieczny jest przy tym pomiar ciśnienia tętniczego krwi, wykonanie ekg oraz dokładne osłuchanie serca i płuc. Dolegliwości o których piszesz nie muszą świadczyć o poważnej chorobie - ból w okolicy serca często pojawia się w związku ze stresem. Szybkie męczenie i zawroty głowy mogą wynikać np. ze słabej kondycji fizycznej.