Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból serca i drętwienie lewej ręki a nerwica

Witam , od kilku dni jestem chora ,gorączka ,kaszel itd i od momentu jak zachorowałam boli mnie serce, dzisiaj jeszcze zaczęła drętwiec mi lewa ręka i ból serca się lekko nasilił. Mam 20 lat i trochę stresujące życie , czy to może byc nerwica?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Prawidłowy pomiar ciśnienia tętniczego

Samodzielny pomiar ciśnienia tętniczego może pomóc w zdiagnozowaniu nadciśnienia, jednak nie stanowi przesłanki do rozpoczęcia leczenia. Dr Piotr Gryglas tłumaczy, dlaczego w oparciu o sam dziennik pomiarów pacjenta, nie powinno się podejmować decyzji o rozpoczęciu leczenia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Jeżeli objawy bólowe mają bezposredni związek z obecną infekcją, to dla bezpieczeństwa zalecam Pani pilny kontakt z lekarzem rodzinnym i wykonanie EKG + badania klinicznego. Dopiero w przypadku prawidłowych wyników badań można wysnuć podejrzenie nerwicy, jako przyczyny opisywanych dolegliwości.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy