Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból serca i jego okolic podczas zdenerwowania

Witam, od kilku ładnych lat mam małe problemy z sercem. Polegają one na tym, że jak się zdenerwuję, nawet lekko lub coś się stanie albo przesilę boli mnie serce oraz jego okolice. Ból jest znośny i idzie się do niego przyzwyczaić więc go bagatelizuję bo mam tylko 18 lat. Ale mam też bóle takie jakbym miała w sercu ogień gdzie wtedy muszę się położyć i po prostu odczekać aż samo przejdzie. Czy to może być coś poważnego? Czy to czas już iść do lekarza? Proszę o pomoc.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Zdecydowanie należy działać, gdyż takie objawy nie są naturalne dla osób w Pani wieku. Proszę udać się na początek do lekarza POZ, który skieruje Panią na dalsze specjalistyczne diagnozowanie (m.in. do kardiologa). Być może w toku diagnozy i leczenia okaże się, iż Pani problem ma również podłoże psychologiczne - wtedy przyda się konsultacja z psychologiem i - w razie potrzeby - podjęcie dłuższej współpracy, podczas której nauczy się Pani radzić z trudnościami i stresem. Powodzenia!

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety