Ból serca i ucisk w gardle w sytuacjach emocjonalnych

Witam, od roku odczuwam ból serca....otóż jest to ból od strony dolnej, lewej serca. Może się mylę, ale z moich obserwacji wynika że zawsze występuję po monetach bardzo emocjonalnych, strach, stres, mega radość, smutek....w okresie dość trudnym dla mnie, również miałam uczucie(głównie w czasie nocy) pewnej "pętli", zacisku na gardle , co w skutku doprowadzało ze nie mogłam spać cała noc. Również jakieś 6 miesięcy temu, miałam ból serca i kolejno okropny ból lewego ramienia...Co mi jest ??

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu i/ lub w Poradni Zdrowia Psychicznego. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Bardzo ważna w tym momencie jest dobra diagnostyka - proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Panią na konkretne badania specjalistyczne (m.in. do kardiologa). W momencie, kiedy wyniki badań somatycznych nie przyniosą rezultatu i okaże się, iż wszystko jest - z fizycznego punktu widzenia - ok, wtedy proszę udać się na konsultację do psychologa. Być może Pani nerwobóle mają podłoże psychologiczne, a wtedy praca nad kontrolą emocji powinna je wyeliminować. Jednakże w takich wypadkach najpierw rozpoczyna się diagnostykę od strony "soma", następnie "psyche". Powodzenia.