Ból serca po wszczepieniu zastawki mitralnej

Witam. Jestem po wszczepieniu sztucznej zast. mitr.2004r mam 60 lat,czułam się dobrze, czasem wracało migot.ale ustępowało po doraźnym zastosowaniu rytmonormu. Ostatnio pojawiły się bóle w mostku, uciskowe, promieniujące pod lewą łopatkę i silny ból pod żebrami z lewej strony, właściwie tak jakby pod samym sercem. Najbardziej boli i piecze gdy leżę lub zmieniam pozycję na siedzącą. Gdy chodzę to jest lżej jak jestem pochylona do przodu, gdy się prostuję to bardzo boli.czy groźne, jakie badania?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Nie na leży ich lekceważyć. Proszę udać się na wizytę do specjalisty kardiologa, który zleci odpowiednie badania.