Ból skóry głowy a nerwica

Witam. O czym może świadczyć ból skóry głowy, szczególnie na szczycie? Utrzymujący się już przez długi czas. Czy może to mieć związek z nerwicą?

Może, ale nie musi. Proszę zgłosić się do lekarza POZ, który skieruje na konkretne badania fizykalne. Gdy ich wynik nie przyniesie wiadomości o możliwych źródłach - proszę zgłosić się na diagnozę psychologiczną. Pozdrawiam.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.
Specjalista zróżnicuje pochodzenie bólów głowy i gdy będzie to potrzebne skieruje na konsultację do psychiatry. Rozpoznanie nerwicy jest rozpoznaniem lekarskim i powinien to zrobić specjalista.