Ból środkowej części brzucha i problemy z żołądkiem

Mam problem z żołądkiem, zaczęły sie 3 dni temu, ból obudził mnie nad ranem. bolalo mnie w środkowej częsci brzucha, nad pępkiem. Stopniowo ustępuje, boli mnie teraz lewa strona żeber w dolnej częsci, mam częste gazy, czasem łapie mnie ból pod żołądkiem, bardzo boli ale trwa sekunde i takie ataki mam co jakiś czas, np. co godzinę. Co powinienem zrobić?

Udać się do lekarza rodzinnego, jeżeli dolegliwości nie ustępują. Możliwe, ze to problemy gastryczne. Nie kojarzą się te dolegliwości z żadnym stanem ostrym.