Ból stawów, ból głowy, wysypka na ciele, częste anemie i zapalenia gardła

Od dłuższego czasu bolą mnie bardzo stawy, do tego dochodzi ból głowy i ciśnienie. wyszła mi na twarzy raz na plecach i klatce piersiowej wysypka. od wielu lat próbuje zdiagnozować krwinkomocz i krwiomocz ale bez skutku. do tego czeste stany anemii i bardzo czeste zapalenie gardła i pęcherza. cisnienie i boleść glowy i stawów zaczego sie kolo 3 tyg temu i bardzo mi dkucza. oprócz tego ciągle rozdraznienie. czy ktos moze mi pomoc?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Bóle głowy mogą wynikać z nadciśnienie tętniczego. Natomiast choroba nerek może rzutować na ciśnienie tętnicze. Razem z bólami stawów oraz wysypką i anemią może to dawać objawy chorób reumatycznych. Problem jest bardzo złożony i trudno jednakże, ocenić po samym opisie. Proszę się udać do lekarza reumatologa, nefrologa w celu wykonania badań specjalistycznych. Pozdrawiam