Ból stawów i wyniki badań w kierunku boreliozy

Witam. Od dłuższego czasu bolą mnie stawy, lekarka kazała zrobic badania pod kontem boreliozy. Wynik IgG mam 182 (wg tabeli dodatni powyżej 18). Nigdy nie miałam kleszcza ani charakterystycznego pierścienia. Do poradni mam termin na 28 kwietnia. Czy mój wynik jest groźny? Mam czekać na wizyte 28 czy może stawić sie na Izbę przyjęć? Pozdrawiam Agnieszka

Wszystko zależy jakim testem robione były badania.
Badanie wykonane metodą ELISA należy potwierdzić wykonując test metodą Western- blot. W ELISie często wychodzą wyniki fałszywie dodatnie.