Ból stawu a endoproteza tytanowa

Witam. mam 31lat 100kg i miałem w 2008 r zabieg na prawy staw mam endoproteze tytanową z którą lekarz kazał mi zacząć chodzić czwarty dzień po zabiegu. mój problem to ból stawu po np. grzybobraniu przez 2 godz, bardzo po tym kuleje brak sily w nodze aby ją unieść żeby wykonać normalny krok. bez rechabilitacji po zabiegu, czy powinien takowy być. wykonując prace na kolanach potem mam problem wstac jakby się biodro klinowało wielki ból aby wyprostować biodro do pozycji pionowej. Irek .SIERADZ

Witam serdecznie,
Szkoda, że nie pisze Pan czy bezpośrednio po zabiegu również odczuwał Pan podobne dolegliwości. Jeżeli nie bardzo możliwe jest, że proteza przestała funkcjonować prawidłowo i konieczna jest jej wymiana. Ma Pan znaczą nadwagę i niestety prawdopodobnie żadne operacje ani zabiegi rehabilitacyjne nie przyniosą oczekiwanych rezultatów jeśli nie zrzuci Pan nadmiaru zbędnych kilogramów. Myślę że powinien Pan wybrać się do dietetyka który w fachowy sposób pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami. Warto również skonsultować się z ortopedą, który oceni funkcję stawów.