Ból stawu kolanowego a choroba niedokrwienna serca

Witam, moja mama (l. 72) choruje na chorobę niedokrwienną serca. Od ok 2 tygodni boli ją prawy staw kolanowy, ból promieniuje w całej nodze, pomagają silne leki przeciwbólowe. staw kolanowy jest obrzęknięty. Mama ma problemz chodzeniem, zginaniem i opieraniem się na prawej nodze. Czy te objawy mogą mieć związek z w/w chorobą? Mama ma wykonać badanie krwi w kierunku choroby reumatologicznej. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje znikome prawdopodobieństwo związku obydwu dolegliwości. Pacjentka powinna postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.