Ból stawu łokciowego po złamaniu

Witam , jesienia zlamalam łokcia , glówkę promieniowej kości, i mam śruby. Ręka jest krzywa i tak podobno zostanie , ale bardzo boli mnie w stawie , takie uczucie jak gdyby mi ja miało wyrwać . Jednak na zdjęciu podobno jest wszystko ok . Korzystam z rehabilitacji , sprawia mi ból , ale nie przy kości ze śrubami . Może ktoś mial już do czynienia z takim bólem pacjenta po kilku miesiącach od operacji?

Szanowna Pani, staw łokciowy jest jednym z bardziej skomplikowanych stawów człowieka zarówno pod względem budowy jak i zakresu wykonywanych ruchów. Dlatego też wszelkie złamania śródstawowe w jego obrębie należy traktowac jako poważne. W leczeniu pooperacyjnym wymagają one wielotygodniowej, a nie tak rzadko wielomiesięcznej specjalistycznej rehabilitacji. Jak wynika z wywiadu - operacja została przeprowadzona prawdiłowo i jak rozumiem, zrost złamanej główki również przebiega prawdiłowo. W przypadku jakichkolwiek watpliwości co do tego radziłbym ponownie skonsultować się z ortopedą. Jeżeli w tym zakresie nie ma wątpliwości - należy
z i n t e n s y f i k o w a ć zabiegi rehabilitacyjne
(fizykoterapia - jako działanie p-bólowe, terapia manualna- jako mobilizacja stawu, ćwiczenia celem stałego odbudowywania mięśni). W przypadku utrzymującego się bólu o nieokreślonej przyczynie pomimo zastosowanej diagtnostyki można rozważyć zastosowanie leków p-bólowych bezpośrednio przed rehabilitacją. Pozdrawiam i życzę powrotu do pełnej sprawności operowanego stawu łokciowego.