Ból stawu żuchwowego i ucha

Od 4dni boli odczuwam ból stawu żuchwowego oraz ucha. Podczas przeżuwania staw "chrupie". Nie jestem w stanie zagryźć zębów. Pojawił się również lekki obrzęk po bardziej obolałej stronie twarzy. Lekarz ogólny uznał dzisiaj, że kanał słuchowy również jest opuchnięty, jednak zdiagnozował wyłącznie przewianie. Ból natomiast nie mija. Czy to moze byc kwestia wyżynających się ósemek?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

konieczna kontrola rtg - podejrzana 8 alnbo staw skroniowo-żuchwowy
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Może być. Jednak najlepiej udać się na konsultację do gabinetu stomatologicznego, gdzie przyjmuje chirurg stomatologiczny. Po diagnostyce RTG oraz badaniu wewnątrzustnym stwierdzi czy przyczyną objawów są wyrzynające się zęby ósme. Jeśli ww przyczynę wykluczy, skieruje Panią do lekarza zajmującego się diagnostyką stawów skroniowo - żuchwowych.