Ból stopy po dłuższym chodzeniu i staniu

Mam taki problem, że przy dłuższym staniu, chodzeniu bardzo mnie boli stopa. Na rtg były lekkie zmiany zwyrodnieniowe. Ortopeda stwierdził, że nie da się tego wyleczyć i z wiekiem będzie się pogłębiać...stwierdził również płaskostopie poprzeczne. Nie wiem, czy to ma związek, ale w dzieciństwie miałam krzywicę kości, organizm nie chciał przyjąć witaminy d. Przepisał mi aulin. 1. Czy mogę jeździć na łyżworolkach? Chodzi mi o jazdę rekreacyjną raczej. 2. Czy można to jakoś wyleczyć?

Dzień dobry,

W Pani przypadku można zastosować fizjoterapię w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, poprawienia ruchomości w stawach skokowych. Proponuję zabiegi fizykalne, kinezyterapię pod okiem dobrego fizjoterapeuty, pomocne może się okazać plastrowanie dynamiczne tzw. kinesiotaping. W przypadku płaskostopia poprzecznego kluczową rolę odegrają tu ćwiczenia, które pozwolą na wyrównanie siły mięśniowej między mięśniami odpowiedzialnymi za pronacje i supinacje.
Na Pani miejscu nie rezygnowałabym z jazdy na łyżworolkach jeśli jest to jazda jedynie rekreacyjna.

Pozdrawiam serdecznie.