Ból stopy po skręceniu i naderwaniu stawu skokowego

Witam serdecznie, jakiś czas temu na meczu ligowym, poślizgnąłem się i wykręciłem kostkę, pojechałem do lekarza ponieważ stopa spuchła i bolała, lekarz po zdjęciu uznał że to "Skręcenie i naderwanie stawu skokowego" Założono mi szynę gipsową i receptę na 10 zastrzyków przeciwzakrzepowych i za 10 dni miałem się zgłosić do lekarza rodzinnego, a ten powiedział że w domu mam sobię zdjąć szynę i powoli w ciepłej wodzie z mydłem starać się nią ruszać, ale jednak stopa trochę boli .. Czy to normalne?

Dzień dobry,
skręcenie stawu skokowego jest powszechnym urazem związanym z uprawianiem biegowej dyscypliny sportu.
Niewłaściwe leczenie lub jego brak wydłuża czas powrotu do zdrowia i zwiększa ryzyko ponownej kontuzji.
Nie wiem ile czasu minęło od zdarzenia, ale ból podczas obciążania nogi może być obecny nawet po upływie 6 i więcej tygodni.
Zachęcem do wizyty u dobrego fizjoterapeuty, który zbada stopę i w zależności od tego jaka tkanka wymaga "naprawy" zaproponuje odpowiednią terapię pasywną i/lub aktywną w postaci odpowiednich ćwiczeń.
Jeśli ma Pan w planie grać jeszcze w piłkę, proponuję nie bagatelizować tego problemu.
pozdrawiam,