Ból stopy po złamaniu kostki i zerwaniu więzadła

Czy to normalne że po 6tygodniach noszenia gipsu po złamaniu kostki bocznej i zerwaniu więzadła czuje bardzo duży ból po stawaniu na nogę. Lekarz powiedział że to normalne i że będzie bolało do miesiąca i kazał rozciągać stopę. Po jakim czasie mogę spodziewać się mniejszego bólu?

Szanowny Panie,
Złamania kostek goleni (w tym kostki bocznej) to dość poważne uszkodzenia narządu ruchu. W większości przypadków wymagają one leczenia operacyjnego. Po 6 tygodniach mogą utrzymywać się dolegliwości bólowe. Jednakże w Pana przypadku (napisał Pan, że ból jest silny) należy przede wszystkim wykluczyć uszkodzenia dodatkowe: np zerwanie więzozrostu piszczelowo-strzałkowego. Bez zbadania stawu skokowego i obejrzenia RTG trudno coś więcej powiedzieć. Sugeruję wrócić do Pana lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego