Ból stopy pod palcami

Dzień dobry. Proszę o pomoc. Od kilu miesięcy boli mnie stopa, pod palcami środkowymi 3-4-5 palec stopy u nasady, pod spodem. Próbowałam rozchodzić, ale ból się nasila. Wyniki na stawy i reumatyczne mam dobre, druga stopa, bez żadnych dolegliwości. Ból przechodzi w piekący, mam wrażenie, że coś uciska, a czasami drętwieją palce. Czy może to być choroba Mortona? Pierwsze objawy nastąpiły, po obciążeniu stopy, po zrezygnowaniu z kul, po artroskopii. Blokada pomogła na bardzo krótko i ból wrócił. Co mogą oznaczać te objawy? Jakie badania wykonać skoro wcześniej wspomniane na reumatyzm i na stawy wyszły w porządku. Z góry dziękuję za odpowiedź i poradę. Pozdrawiam.
KOBIETA, 72 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Tomasz Nęcki
71 poziom zaufania

Dzień dobry,

tak naprawdę aby móc wnioskować o tym, co jest przyczyną Pani stanu, konieczne byłoby uzupełnienie zarówno uzupełnienie wywiadu chorobowego, jak i – prawdopodobnie – znaczne poszerzenie diagnostyki. Wspomina Pani o tym, że ból się pojawił po tym, kiedy zrezygnowała Pani ze stosowania kul, oprócz tego nadmieniła Pani również to, że przebyła Pani artroskopię. Z jakiego powodu została u Pani wykonana artroskopia? Czy to była artroskopia diagnostyczna, czy też może artroskopia lecznicza?

Istotne w ustaleniu przyczyny Pani bólu stopy byłoby również to, czy dolegliwości pojawiły się po raz pierwszy, czy też w przeszłości doświadczała już Pani podobnych problemów. Ważną informacją, która mogłaby mieć wpływ na dalszy proces diagnostyczny, byłoby również to, czy choruje Pani na jakieś schorzenia przewlekłe.

Powyżej wyraźnie widać, że w ustaleniu przyczyny Pani dolegliwości ma wiele różnych aspektów. Mnogość ta wynika z tego, że tego typu dolegliwości bólowe w obrębie stopy mogą być związane zarówno z problemami czysto ortopedycznymi, jak i z jakimiś zaburzeniami neurologicznymi czy też ze schorzeniami ogólnoustrojowymi. Dla ustalenia przyczyny Pani stanu konieczne jest więc odwiedzenie lekarza – na początku można skonsultować się z lekarzem rodzinny. Specjalista ten – w razie potrzeby i w zależności od tego, jaką przyczynę Pani problemów będzie podejrzewał – może skierować Panią do innych, odpowiednich specjalistów, np. do ortopedy czy do neurologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty