Ból sutków po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - co to oznacza?

Witam, brałam tabletki przez rok, w trakcie zażywania dostałam okres tydzień wcześniej, więc stwierdziłam, że już nie będę się truć i przestałam zażywać. Pierwszy okres dostałam 7 dni później niż powinnam. Po odstawieniu, gdzieś w 12 dniu bolały mnie bardzo sutki i okropny śluz (ale przed zażywaniem zawsze miałam obfity, natomiast sutki nigdy mnie nie bolały). Miesiączka trwała jakieś 10 dni i po zakończeniu było wszystko ok. W sobotę tzn. 1 stycznia mam dostać drugą miesiączkę po odstawieniu i od 4 dni bardzo mnie znowu bolą sutki :( i ogólnie złe samopoczucie. Już sama nie wiem czy to przez odstawienie (no ale dalej taki skutek uboczny), czy może jestem w ciąży? Zaznaczę, że z narzeczonym stosujemy prezerwatywy i uważamy. Już nie mam sił do tego. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ból sutków nie jest w Pani przypadku raczej objawem ciąży (choć w razie niepewności zawsze należy wykonać test ciążowy). Wiąże się on z powrotem do naturalnej równowagi hormonalnej i szalejącymi poziomami hormonów w tym okresie. Może to potrwać nawet pół roku po odstawieniu tabletek. Oprócz nieregularnych krwawień, kobiety często skarżą się w tym czasie na takie nieprzyjemne objawy jak nudności czy bóle piersi właśnie. Myślę, że nie ma Pani powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!