Ból sutków u 12-latki

Moja córka ma 12 lat i 10 miesięcy. Ostatnio skarży się na ból sutków przy dotyku. Sutki ocierają jej się o ubranie, przez co są lekko zaczerwienione. Powinnam z nią iść do lekarza?

1.Czy córka ma już menstruację? Być może ból piersi związany jest ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi przed, w trakcie i po okresie.
2. czy córka nosi staniki? Ocieranie o ubranie może być rzeczywiście problematyczne i łatwo można sobie z tym poradzić stosując biustonosz.

Jeżeli problem będzie się utrzymywać, proszę skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam.