Ból, szczypanie i krwawienie z odbytu

Witam mam dosc wstydliwe pytanie wiec postanowilam najpierw poradzic sie panstwa,a wiec od paru lat mam problemy z hemoroidami 4lata temu wyszedl mi na zewnatrz i bardzo bolal ale po czopkach przeszlo.Teraz od 5miesiecy mam swendzenie odbytu i krwawiene nie wielkie przy wyprqznianiu i podcieraniu czuje szczypanie,jest pekniecie zaczerwienione ktqre sie nie goi co z tym robic kupic czopki czy isc co najgorsze do lekarza ? i czy to nadal hemoroidy czy cos gorszego? prosze o pomoc

Witam. Opisane objawy nasuwają podejrzenie zapalenia hemoroidów. Wskazane jest zastosowanie miejscowo działających maści odkażających i znieczulających - niektóre z nich są dostępne w aptekach bez recepty. W przypadku gdy hemoroidy dają tego typu objawy warto również zastanowić się nad och zabiegowym usunięciem.