Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból szyi a interpretacja wyniku badania RTG kręgosłupa szyjnego

Witam, Bardzo proszę o interpretację wyniku badania RTG kręgosłupa szyjnego a-p boczne. Kr.C: W ustawieniu spoczynkowym lordoza szyjna spłycona. W segmencie dolnym tendencja do wygięcia kyfotycznego. Zaostrzenia w stawach Luschki. Dodam, że szyja często mnie boli, zwłaszcza po przebudzeniu i przy niewielkich czynnościach potrafi tam coś przeskoczyć i boli jakiś czas. z góry dziękuję Honorata K.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu. W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda. Z pewnością wskazana jest odpowiednio dobrana rehabilitacja by zapobież pogłębianiu się choroby kręgosłupa.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy