Ból szyi, głowy, uszu i klatki piersiowej oraz drętwienie rąk po wypadku komunikacyjnym - czy mogę starać się o grupę inwalidzką?

witam, kobieta la 26 w listopadzie miałam wypadek samochodowy po którym zmagam się z ciągłym bólem szyi, głowy, uszu, klatki piersiowej, drętwienia rąk, problemu z oczami przy jasnym świetle. Z konsultacji neurologa, laryngologa i lekarza rodzinnego wynika, że to objawy po urazie kręgosłupa odcinka szyjnego ( TK k szyjnego: Antyfleksja fiziologicznej lordozy szyjnej ze skoliozą. Oś kręgosłupa zachowana. Podejrzenie pourazowego podwichnięcia/brak danych/c 3-4-5/ Obniżenie przestrzeni międzykręgowych na poziomie C4-5 z cechami zmian zwyrodnieniowych krawędzi brzeżnych trzonów Nie wykazano objawów ciasnoty kanału kregowego w odcinku szyjnym. Przepuklina krążka na poziomie C 4-5-6-7 centralna z uciskiem na worek oponowy i obustronnie zwężająca kanały nerwowe- intensywnie Przepuklina krążka na poziomie C 3-4 centralna z uciskiem na worek oponowy i obustronnie zwężająca otwór miedzykręgowy.) lekarz powiedział że są za duże obrażenie na operację, że nie wymienia mi całego odcinka szyjnego i że już całe życie będę musiała mieć rehabilitacje okresowe i się leczyć. Dodam że z końcem marca będę miała dopiero konsultacje ortopedyczną. moje pytania: 1. czy rzeczywiście leczenie będzie już trwała zawsze leki i rehabilitacja. 2. czy mogę w takiej sytuacji starać się grupę inwalidzką, żeby leki i rehabilitacje móc odliczać z podatku.

Szanowna Pani, niestety na temat leczenia nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie znam Pani przypadku