Ból szyi i głowy przy odchyleniu do tyłu

Witam! Mam 24 lata od tygodnia mam zawroty głowy,a także ucisk głowy dokładnie potylica,boli mnie także szyja przy odchyleniu głowy do tylu.Robiłam RTG kręgosłupa szyjnego. Opis badania: w kręgosłupie C stwierdza się spłycenie fizjologicznej lordozy i niewielką rotację trzonów kręgowych. Czy możliwe że to objawy które opisałam występują przy spłyceniu fizjologicznej lordozy? Bardzo się boję że może to być guz mózgu.czy powinnam zrobić tomografię głowy? proszę o odpowiedź Pozdrawiam!!!

Nie sądzę, aby było to coś poważnego. Bóle prawdopodobnie są związane z kręgosłupem szyjnym. Bardziej wskazane jest typowe leczenie kręgosłupa - leki p-bólowe, rozluźniające mięśnie oraz zabiegi.
Naturalnie warto pójść do neurologa w miejscu zamieszkania, który na podstawie badania podejmie decyzję o ewentualnym badaniu obrazowym (tomografia lub rezonans).

witam , etiologia bolów głowy jest różnorodna; Moga być one ze zman w mózgowiu , nadcisnienia tetniczego ( trzeba codziennie o tej samej godz , najlepiej rano wykonywac pomiar ciśnienia, zmniejszonego przepływu przez tetnice dogłowowe (wykazuje to doppler),dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych, jezeli łaczą sie z zawrotami głowy może być błędnik, ale równiez i to chyba najczęściej ze zmian statyki kręgosłupa szyjnego , głownie z odcinka górnego szyjnego C1- i C2, żadnej nie mozna lekceważyc,w Twoim wypadku w rtg opisujesz odprostowanie lordozy szyjnej i ból w okol. podpotylicznej połaczony z ograniczeniem ruchomości czynnej , Najlepiej udaj sie do fizjoterapeuty, który pracuje technikami manualnymi i Twoje kregi wyprowadzi z nieprawidłowej pozycji i objawy powinny ustąpić, poza technikami stawowymi bardzo szybki efekt przynoszą manipulacje powiężiowe ( bo przy takim ustawieniu kręgosłupa bardzo czesto dochodzi do zmian o charaketrze triggerbands i czy tez przepuklin powięziowych), które bardzo szybko można wyprowadzic .
a na pewno do spania dobra wyprofilowana termoplatyczna poduszka, bez jasków i tym bardziej wysokiego podparcia głowy w trakcie snu, nie wykonuj gwałtownych ruchów zamachowych kończynami górnymi czy tez krecenia głowy
nic sie nie martw zacznij leczenie od tego co najłatwiejsze i najważniejsze a jak nie ustąpi to dopiero dalej szukaj innej przyczyny , pozdr