Ból szyi po prawej stronie a twardy guzek pod żuchwą

Trzy dni temu zaczęła boleć mnie szyja po prawej stronie. Zaraz pod żuchwą po prawej stronie, mniej więcej w połowie drogi między brodą, a drugim końcem szczęki wyczułam mały twardy guzek. Wydaje mi się jednak, że węzły znajdują się dalej. Co to może być? Dodam, że właśnie przechodzę zapalenie ucha (lewego). Ogólnie mam małą niedoczynność tarczycy. USG tarczycy wykonane w styczniu nic nie wykazało. Powinnam się martwić? Do jakiego lekarza się udać?

Dzień dobry,

Niewykluczone, że może być to powiększony węzeł chłonny. Warto "na spokojnie" pokazać się lekarzowi rodzinnemu lub interniście, którzy w razie potrzeby skierują Panią do laryngologa. W razie jakichkolwiek wątpliwości diagnostycznych zlecone będzie zapewne kontrolne usg.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz