Ból tarczycy po zapaleniu marihuany - czy wdało się jakieś zakażenie?

Witam. Tydzień temu pierwszy raz zapaliłam marihuanę. Podczas palenia odczuwałam 'palenie' w gardle. Od tamtej pory boli mnie tarczyca podczas oddychania i schylania, co stało się nieznośne. Czy to może wskazywać na to, że wdało się jakieś zapalenie? I czy podczas badań na tarczycę mogą wykryć THC w moim organiźmie? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Objawy które podajesz mogą wskazywać na podrażnienie górnych dróg oddechowych (krtani, tchawicy) wywołane przez dym z palonych konopii.

Obecność kanabinoli w organizmie wykrywamy przy specjalnych testów z moczu (do 3 tygodni od zażycia), a nie badań hormonalnych i obrazowych tarczycy