Ból u wejścia do pochwy po stosunku

Często odczuwam ból u wejścia do pochwy po stosunku. Nigdy podczas. Kiedy oddaję mocz czuję silne pieczenie. Przechodzi dopiero gdy wezmę gorącą kąpiel albo przez ok 1 h będę siedzieć z termoforem między nogami. Zazwyczaj przez stosunkiem czuję się odpowiednio nawilżona. Byłam już u lekarza, infekcję wyleczyłam, a ból pozostał. Proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości najpewniej są wynikiem podrażnienia, do jakiego dochodzi podczas stosunku. Sugerowałabym zastosowanie żelu nawilżającego, co zmniejszy ryzyko wystąpienia podrażnienia. Po stosunku powinna Pani także stosować probiotyki, np. w żelu, co działa łagodząco.