Ból ucha, migdałka i gorączka po usunięciu zęba siódemki

witam cztery dni temu miałam usuwaną dolną siódemką.gdy przestalo działać znieczulenie dostałam goraczki 39 stopni na drugi dzień zmalała a wczoraj już jej nie było.ból był okropny dopiero dziś przestalam brać leki przeciwbólowe.wczoraj byłam u dentysty i powiedział że jest mały stan zapalny przemyl rane i kazal mi ja plukac woda utlenioną.Problemem jest to że boli mnie ucho ,migdał i w miejscu węzłów chłonnych zuchwowych wyczuwam cos twardego jakby kulke.boli mimo braniu leków.to normalne?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jeśli była Pani na kontroli i stomatolog ocenił gojenie jako prawidłowe - to proszę mu zaufać
objawy pozabiegowe mogą utrzymywać się nawet do 2 tygodni - zwłaszcza przy tak wysokich temperaturach jakie teraz panują
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dolegliwości, o których Pani wspomina mogą utrzymywać się przez pewien czas po ekstrakcji zęba. Szczególnie jeśli za oknem są tak wysokie temperatury.
Proszę się nie obawiać, z każdym dniem powinno być lepiej. Jest Pani pod opieką lekarza, proszę stosować się do jego zaleceń i wszystko będzie dobrze.