Ból ucha od zęba ósemki

Mam mały problem. Rok temu dentysta otworzył mi zęba i nie zamknął go, tłumacząc, że tak ma być. W dziurę wrosło mi dziąsło. Ostatnio zaczęłam ćwiczyć na siłowni, miałam bóle głowy aż w końcu dostałam migreny. Dodam, że rośnie mi ósemka, wyszła troszkę i przebija dalej dziąsło. Czy to normalne, że od ósemki boli mnie ucho, mam powiększone węzły i czasami nie mogę jeść tamtą stroną?

Witam.
Takie objawy może powodować ósemka albo inny proces zapalny w tej okolicy. Czy tak jest okaże się podczas konsultacji stomatologicznej.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas