Ból ucha u 4-latka a leczenie Augmentinem

Witam, mój syn( 4 )ma ból ucha od kilku tygodni. Ucho boli tylko podczas nacisku na nie. Nie ma gorączki, zachowuje się jak zazwyczaj, ma apetyt. Lekarz dał antybiotyk Augmentin, ale ból nie ustał. Ucho jest trochę zalepione woskowiną, wpuszczamy oliwę z oliwek i niby jest trochę lepiej. Co to może być? Proszę o odpowiedź, dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dolegliwości bólowe najprawdopodobniej są spowodowane zapaleniem ucha. W przypadku nieskuteczności dotychczasowego leczenia proszę udać się na wizytę kontrolną. Specjalista będzie kontynuował terapię w odniesieniu do aktualnego stanu klinicznego dziecka.