Ból uciskowy w jamie brzusznej

Witam, od lutego odczuwam dziwny ucisk po prawej stronie jamy brzusznej, niedaleko pępka. Początkowo myślałem, że albo się przeciążyłem, albo coś nieświeżego zjadłem. Jednak ten ucisk towarzyszy mi do dziś, miałem badania krwi i moczu - wyniki były w normie. Ucisk nasila się po posiłku. Nie odczuwam bólu tylko taki specyficzny ucisk jak bym miał za ciasną bieliznę lub spodnie. Czy to mogą być problemy z wyrostkiem robaczkowym czy bardziej wątroba, woreczek żółciowy? Boję się iść do lekarza, bo nie chce mieć krojonego brzucha - jednak chce coś z tym zrobić i pozbyć sie tego ucisku.

Lek. Marta Hat

Witam! Bez wizyty u lekarza nie ma możliwości, aby określić skąd pochodzą dolegliwości. Należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który uzupełni wywiad chorobowy, ewentualnie zleci badania dodatkowe - laboratoryjne lub obrazowe. Nie musi się Pan obawiać zabiegu - jeżeli nie ma wskazań zwykle preferuje się leczenie zachowawcze, poza tym na zabieg operacyjny należy wyrazić zgodę. Pozdrawiam