Ból uda - czy to objaw uboczny hormonalnej antykoncepcji?

Witam! Właśnie kończę pierwsze opakowanie tabletek jednofazowych dwuskładnikowych. Wszystkie tabletki brałam regularnie o tej samej godzinie. Od wczoraj czuję jakiś dziwny ból dokładnie w połowie uda. Czy może być to objaw zakrzepicy? Pragnę nadmienić, że w chwili obecnej jestem przeziębiona, a w przeszłości nigdy nie miałam problemów z nadmierną krzepliwością krwi, a wręcz odwrotnie. W dzieciństwie zawsze miałam długi czas krwawienia i krzepnięcia krwi.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Asymetryczny ból kończyny dolnej przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej każe wykluczyć zakrzepicę. Z tego też powodu sugerowałabym odstawić tabletki i zgłosić się do swojego ginekologa bądź lekarza rodzinnego. Jeżeli noga zwiększyła swój obwód lub występują jakiekolwiek objawy dodatkowe (duszność, krwioplucie, bóle głowy i inne) proszę natychmiast zgłosić się na izbę przyjęć.
Pozdrawiam