Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból w ciąży

Witam, mam 28 lat.
Obecnie jestem w 26 tygodniu ciąży, od dwóch dni odczuwam chwilowy tępy ból z lewej strony u góry brzucha tuż pod piersią ale bliżej żołądka, pojawiający się kilka razy dziennie. Ból ten nie jest ciągły ani bardzo bolesny, jedynie poboli mnie kilka sekund i przestaje lub tak jak by mnie złapał chwilowy skurcz bólowy i przechodzi.

Nadmienię, że ciąża przebiega prawidłowo, żadnych leków oprócz witamin nie przyjmuję, ruchy dziecka odczuwam bez zmian tak jak dotychczas i nie są one bolesne - nawet wtedy gdy odczuwam ruchy w tym miejscu gdzie mnie pobolewa. USG nerek, żołądka, śledziony i wątroby wykonane 3 tygodnie temu były dobre, dzisiejszy wynik moczu też OK.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
 

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Najprawdopodobniej przyczyną bólu jest rozluźnienie mięśnia wpustu żołądka wywołane dużym stężeniem progesteronu i ucisk na żołądek wywierany przez ciężarną macicę. Są to stany normalne w ciąży, powodują zaleganie kwasu solnego w żołądku i następowo ból oraz zgagę. Ból żołądka może promieniować na boki i ku górze. W takim wypadku można pomóc sobie dietą, unikając produktów zakwaszających oraz pić parzone siemie lniane. Można również przyjmować środki zobojętniające sok żołądkowy.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy