Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból w ciąży

Witam, mam 28 lat.
Obecnie jestem w 26 tygodniu ciąży, od dwóch dni odczuwam chwilowy tępy ból z lewej strony u góry brzucha tuż pod piersią ale bliżej żołądka, pojawiający się kilka razy dziennie. Ból ten nie jest ciągły ani bardzo bolesny, jedynie poboli mnie kilka sekund i przestaje lub tak jak by mnie złapał chwilowy skurcz bólowy i przechodzi.

Nadmienię, że ciąża przebiega prawidłowo, żadnych leków oprócz witamin nie przyjmuję, ruchy dziecka odczuwam bez zmian tak jak dotychczas i nie są one bolesne - nawet wtedy gdy odczuwam ruchy w tym miejscu gdzie mnie pobolewa. USG nerek, żołądka, śledziony i wątroby wykonane 3 tygodnie temu były dobre, dzisiejszy wynik moczu też OK.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
 

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Dzieci palących matek

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Najprawdopodobniej przyczyną bólu jest rozluźnienie mięśnia wpustu żołądka wywołane dużym stężeniem progesteronu i ucisk na żołądek wywierany przez ciężarną macicę. Są to stany normalne w ciąży, powodują zaleganie kwasu solnego w żołądku i następowo ból oraz zgagę. Ból żołądka może promieniować na boki i ku górze. W takim wypadku można pomóc sobie dietą, unikając produktów zakwaszających oraz pić parzone siemie lniane. Można również przyjmować środki zobojętniające sok żołądkowy.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy