Ból w czasie i po stosunku - zła pozycja czy inna przyczyna?

Witam. Pod koniec listopada zdecydowaliśmy się z moim chłopakiem na nasz pierwszy raz. Pierwszy stosunek odbył się przy braniu przeze mnie tabletek antykoncepcyjnych oraz z użyciem prezerwatywy. Dla mnie ten pierwszy stosunek był bardzo bolesny. Niedawno drugi raz współżyliśmy. Nie bolało mnie aż tak bardzo w czasie stosunku ale dzień po już bolał mnie brzuch i jajniki. Ból utrzymuje się przez jakieś parę dni. Podczas tego drugiego stosunku brałam tylko tabletki. Czy jest ryzyko ciąży? Chciałam też zaznaczyć że nigdy nie zapominam o tabletkach, biorę je o stałej porze. Od czego zależy ból w czasie czy po stosunku? Jakie mogą być tego przyczyny? Czy może to mieć związek z nieodpowiednim doborem pozycji czy tez może związane z dużą wielkością członka? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Często pierwsze stosunki są bolesne dla kobiety. Jeżeli jej partner nie wykazuje zrozumienia, może się to skończyć trwałym zrażeniem do seksu i utrwaleniem nieprzyjemnych wrażeń z niego płynących. Na początek powinna Pani wybierać takie pozycje, przy których nie odczuwa Pani bólu, które nie wymagają też od Pani nadmiernej aktywności.

Dużym ułatwieniem może być zastosowanie specjalnie do tego przeznaczonego lubrykatu, który zmniejszając tarcie, zmniejsza bolesne doznania. Z czasem te same bodźce, które obecnie Pani odczuwa jako ból powinny zacząć sprawiać przyjemność.

Tabletki bierze Pani po to, aby nie musieć korzystać z dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Przy tym należy pamiętać, że każda metoda antykoncepcyjna, nawet stosowana w perfekcyjny sposób, obarczona jest niewielkim ryzykiem nieplanowanej ciąży, z którym musi się Pani pogodzić decydując na współżycie. Nie można bowiem czerpać radości z seksu, jeżeli się wciąż myśli o możliwej "wpadce".
Pozdrawiam serdecznie!