Ból w części lędźwiowej kręgosłupa po podniesieniu ciężkiego przedmiotu

Witam! Po niefortunnym podniesieniu ciezkiej donicy zaczelo mnie bolec w srodkowej czesci ledzwiowej kregoslupa. Bol nie promieniuje wystepuje szczegolnie w 3 przypadkach: -Po 10,15 min w pozycji siedzacej bol jest pulsujacy(kilka sek boli, po czym na kilka przestaje, lub kilka min.). -W czasie kichania. -Po sklonie do przodu na wyprostowanych nogach. Co to za choroba i jakie ew. leki powinienem zazywac. Czy bieganie na miekkim podlozu jest wskazane i moze pomoc? Pozdrawiam serdecznie!

Witam serdecznie
Proponuję wizytę u lekarza ortopedy i skierowanie na rtg odcinka lędźwiowego, możliwe że ból związany jest z nadwyrężeniem dysku po nieprawidłowym dźwignięciu donicy . Do momentu występowania bólu radzę zrezygnować z biegania gdyż jeszcze bardziej obciąża Pani odc. lędźwiowy kręgosłupa .