Ból w dole brzucha - co robić?

Witam, a więc tak jakieś parę miesięcy temu miałam silne bóle brzucha, nie mogłam chodzić, brzuch był wydęty byłam u lekarza powiedział, że mam chore przydatki dał mi leki, bolało jeszcze przez pewien czas, aż do teraz z tym, że mniej potem byłam jeszcze raz u lekarza powiedział, że mam powiększone endometrium, ale było to jakieś 5 dni przed miesiączką dał mi leki wzięłam, ale wciąż mnie boli dół brzucha, nasila się przy zmęczeniu. Nie wiem co to i boję się, że coś jest nie tak. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Nie opisała Pani niestety jakie badania  były wykonane i jakie leki przyjmowała Pani podczas leczenia.

Przyczyn bólu podbrzusza jest wiele, mogło to być zarówno zapalenie przydatków jak i endometrioza, nie można jednoznacznie podać przyczyny Pani dolegliwości przez internet. Ważny jest dokładny wywiad i badanie ginekologiczne a także badanie USG dopochwowe. Na podstawie tych wszystkich informacji powinno zostać postawione rozpoznanie i ustawione odpowiednie leczenie.

Leczenie może być długotrwałe, należy stosować się do zaleceń lekarza.
W przypadku braku efektów należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.