Ból w dole brzucha po miesiączce - jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Dzień dobry,
od paru miesięcy po skończonym okresie boli mnie dolna części brzucha. Nigdy w czasie i po okresie nie odczuwałam żadnych dolegliwości z tym związanych. Koleżanki mi podpowiadają, że to może być jakieś zapalnie lub coś podobnego, każą mi iść do ginekologa, ja się jakoś boję, co on mi może powiedzieć. Jak się mogę do takiej wizyty przygotować?

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe podbrzusza mogą świadczyć o stanie zapalnym dróg rodnych. Chociaż w tym przypadku obraz nie jest jednoznaczny, ponieważ nie ma Pni innych objawów zapalenia, czyli upławów, gorączki.

Bez badania ginekologicznego nie można postawić diagnozy. Dlatego powinna się Pani umówić na wizytę do ginekologa. Przed wizytą nie wymaga Pani specjalnego przygotowania.

Pozdrawiam