Ból w dole brzuchu w 13 tygodniu ciąży

Jestemm w 13tc i od 2 dni odczuwam bol w dole brzucha po lewej stronie jak sie poruszam i unosze noge do tego nad spojeniem lonowym wyczuwam cos twardego wielkosci duzej kostki mydla i boli przy dotyku, czy to moze byc macica? Czy z takimi bolami powinnam isc do lekarza? Wizyte mam dopiero za 3 tygodnie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nad spojeniem łonowym może wyczuwać Pani macicę. Objawy bólowe zawsze powinny być konsultowane z ginekologiem prowadzącym ciążę. Proszę także zwrócić uwagę czy nie ma plamień.