Ból w dolnej części brzucha i pobolewanie brzucha a ryzyko ciąży

Witam! Kilkanaście dni temu po raz pierwszy współżyłam z chłopakiem. Od paru dni towarzyszy mi ból w dolnej części brzucha, raz z lewej a raz z prawej strony oraz lekkie pobolewanie piersi. Oprócz tego, bardzo stresuje mnie myśl o ciąży. Czy te objawy są spowodowane stresem, stosunkiem czy mają inną przyczynę? Czy mogą to być torbiele lub zapalenie przydatków?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć podłoże somatyczne jak i psychogenne (jako konsekwencja stresu związanego z pierwszym stosunkiem). Somatycznie może być to wynik torbieli, zapalenia przydatków i wielu innych przyczyn. Jeśli objawy nie ustąpią, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.