Ból w dolnej części pleców i zgrubienie pomiędzy pośladkami

Mam 22 lata. Od tygodnia w dolnej części pleców między pośladkami mam twarde zgrubienie. Samo strasznie boli. Jeżeli chodzę to jest to słaby ból, jednak gdy się położę ból jest przeraźliwy. Skóra w tej okolicy jest gorąca. Czy jakoś mogę uśmierzyć ból zanim dopcham się do lekarza?
22 LAT ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Prawdopodobnie doszło do wytworzenia torbieli i jej nadkażenie - stąd wzmożone ucieplenie i ból.
Sprawa nie powinna być bagatelizowana i należy skontaktować się z chirurgiem, nawet bezpośrednio przez SOR.
Bez recepty pomóc mogą dostępne środki przeciwbólowe: paracetamol,ibuprom. Miejscowo maść przeciwbolowa, np. Voltaren Max