Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból w dziąśle po resekcji górnej jedynki i zapalenie nerwu trójdzielnego

Po resekcji górnej jedynki (ponowne leczenie kanalowe (przed resekcją) nie bylo wykonane pod mikroskopem) pozostał w dziąśle ból (przy ruchach wargą), Rtg w normie. Teraz, po roku, rozwineło sie po tej samej stronie zapalenie nerwu trójdzielnego, bez neuralgii. Biorę już 3 tydz olfen witB magnez i zero poprawy. Mialam rezonans glowy-wszystko w porządku. Co mam teraz robić? jestem pewna, że sprawy sa powiązane a leczenie nerwu bez usunięcia dokładnie problemu zebowego - bezzasadne.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jest to bardzo mozliwe, jednak bez możliwości przeprowadzenia badania i oceny rezonansu trudno jest mi to stwierdizć jednoznacznie oraz zaproponować właściwe postępowanie. Doraźnie proponuję kontakt z poradnią leczenia bólu.

0
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

podczas resekcji odcinamy ostatnie 3 mm zęba które statystycznie zawierają 99% kanalików bocznych, jeśli dodatkowo kanał sostał wstecznie opracowany i szczelnie wypełniony np preparatem MTA to ząb nie powinien dawać dolegliwości - odczucia przy ruchach wargą mogą być związane z blizną i zrostami po resekcji - wiele zależy od sposobu cięcia podczas zabiegu oraz rozległości resekcji - obecnie przeprowadzamy ją w sposób mikrochirurgiczny przez niewielki otworek w kości a co za tym idzie uraz dla tkanek otaczających ząb jest minimalny pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety