Kobieta , 36 lat Po resekcji górnej jedynki (ponowne leczenie kanalowe (przed resekcją) nie bylo wykonane pod mikroskopem) pozostał w dziąśle ból (przy ruchach wargą), Rtg w normie. Teraz, po roku, rozwineło sie po tej samej stronie zapalenie nerwu trójdzielnego, bez neuralgii. Biorę już 3 tydz olfen witB magnez i zero poprawy. Mialam rezonans glowy-wszystko w porządku. Co mam teraz robić? jestem pewna, że sprawy sa powiązane a leczenie nerwu bez usunięcia dokładnie problemu zebowego - bezzasadne.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksander Ropielewski 79
Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
Edytuj odpowiedź

Jest to bardzo mozliwe, jednak bez możliwości przeprowadzenia badania i oceny rezonansu trudno jest mi to stwierdizć jednoznacznie oraz zaproponować właściwe postępowanie. Doraźnie proponuję kontakt z poradnią leczenia bólu.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk 81
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog, Bytom 81 poziom zaufania
Zaufany specjalista
Edytuj odpowiedź

podczas resekcji odcinamy ostatnie 3 mm zęba które statystycznie zawierają 99% kanalików bocznych, jeśli dodatkowo kanał sostał wstecznie opracowany i szczelnie wypełniony np preparatem MTA to ząb nie powinien dawać dolegliwości - odczucia przy ruchach wargą mogą być związane z blizną i zrostami po resekcji - wiele zależy od sposobu cięcia podczas zabiegu oraz rozległości resekcji - obecnie przeprowadzamy ją w sposób mikrochirurgiczny przez niewielki otworek w kości a co za tym idzie uraz dla tkanek otaczających ząb jest minimalny
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nerwoból nerwu trójdzielnego – Neuralgia nerwu trójdzielnego (nerwoból) to okresowe, napadowe bóle twarzy, krótkotrwałe i bardzo silne. Wywołują one grymasy dotyczące jednej połowy twarzy, ściśle w obrębie nerwu trójdzielnego. Nerw trójdzielny uwrażliwia spojówki błony śluzowej nosa, języka, skóry twarzy, mięśni żwaczy.
  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: