Ból w górnej części klatki piersiowej u bulimiczki

Witam! Nazywam się Kasia, l. 29. Od 20 lat jestem bulimikiem. Mam kilka schorzeń, ale od 2 dni pojawia się u mnie ból w górnej, prawej części klatki piersiowej, zawsze gdy jem. Gdy połykam pokarm, momentalnie pojawia się to bolesne uczucie. Czuję taki ból w barku, wewnątrz i ból koło prawej piersi. Boję się jeść. Nie obżeram się od dawna. Jem bardzo mało, ale i tak wszystko zwracam. Nie mam pojęcia, czy iść z tym do lekarza. I jeszcze jedno. Czuję swędzenie w prawej łopatce bądź ramieniu, ciężko mi opisać, co tak swędzi.

Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania. W przypadku takich objawów skorelowanych ściśle z przyjmowanym pokarmem ból może pochodzić z przełyku. Dlatego w takiej sytuacji radziłbym wykonać gastroskopię celem oceny stanu morfologicznego przełyku. Takie bóle mogą pojawiać się w stanach zapalnych przełyku jak i w uchyłkach. Oczywiście ból i świąd może mieć naturę psychogenną, a więc mieć związek ze strachem związanym z przyjmowanymi posiłkami. Oczywiście w tej sprawie radziłbym skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Jeśli wykluczy się podłoże morfotyczne dolegliwości trzeba będzie skonsultować się z psychologiem.