Ból w górnej części pleców u osoby aktywnej fizycznie

Jestem osobą aktywną która czasto wykonuje wysiłek fizyczny. Od jakiegos pół roku odczuwam ból w górnej części pleców. Stojąć prosto i nagle np krzywiąc się w jakąkolwiek strony masakrycznie "strzelają" mi elementy kręgosłupa, co daje mi dużą ulgę NA CHWILE. Masaże pomagają na 1 dzień, rozciągania na kilka godzin, mam niesamowicie mocno napięte prostowniki pleców i miesnie piersiowe. Ból jest takim jakby odczuciem "zmeczeniaPleców"koło łopatki..

Jeżeli napięcia są wywołane tylko wysiłkiem to prawdopodobnie trzeba zastanowić się nad doborem i intensywnością aktywności. Pomóc może również jedna z powięziowych metod terapii, jeśli ćwiczy Pan regularnie to masaż czy terapia ukierunkowana na mięśnie też powinna być stosowana regularnie. Do tego proszę nie bagatelizować rozciągania i rozgrzewki. Pozdrawiam