Ból w klatce piersiowej a nerwobóle

Witam!!! Mam 30 lat i ostatnimi czasami boli mnie w klatce piersiowej z prawej strony, ból jest przeszywający, nie mogę wziąć głębszego oddechu bo ból się nasila. Boli mnie również pod łopatką, prawa ręka i szyja. Byłam w szpitalu na izbie przyjęć i lekarz powiedział że są to nerwobóle mięśnia sercowego. Przepisał mi lekarstwa uspokajające. Dzień później poszłam do swojej przychodni tam zostały mi przepisane inne leki...przeciwbólowe. chciała bym wiedzieć co w sumie mi dolega...

Witam! Jeśli podstawowe badania na Izbie Przyjęć wykluczyły groźne stany chorobowe jak niedokrwienie mięśnia sercowego, obecność tętniaka aorty czy stany zapalne tkanki płucnej nie ma powodów do niepokoju. Nerwobóle są nieswoistą reakcją organizmu na stres, pojawiającą się w okresach wzmożonego napięcia nerwowego.