Ból w klatce piersiowej - co robić?

Od tygodnia mam poważne bóle w klatce piersiowej. Zaczynają się przyspieszoną akcją serca (puls ok. 116). Ból jest tępy, aż drętwieje lewa ręka. Najgorzej jet w nocy . Budzę budzę się w nocy z bólem i uczuciem wiotkości ciała i uczuciem strachu (tak jak bym miał zaraz umrzeć).

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej z drętwieniem ręki oraz przyspieszone bicie serca wymagają diagnostyki układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego.
W pierwszej kolejności należy wykonać badania z krwi (morfologię, elektrolity oraz TSH), ekg oraz rtg klatki piersiowej. Na podstawie tych badań będzie można określić czy istnieje konieczność innych badań m.in. echa serca, holtera ekg. Należy jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza.
Pozdrawiam