Ból w klatce piersiowej, duszności, problemy z oddychaniem i senność a nerwica

Podejrzewam, ze mam nerwice, ktora objawia sie poprzez odczuwanie roznych boli, np. W klatce piersiowej, a nie mam raczej problemow z krazeniem, dodtkowo dopadaja mnie czasami problemy z oddychaniem, lekkie dusznosci. Rowniez zdarzaly mi sie napady takiej bezsilnosci, ospania, w ciagu dnia, pomimo tego ze bylem wypoczety.
ponad rok temu

w takiej sytuacji warto najpierw wykluczyć inne schorzenia związane np. z układem krążenia ,
jeśli wyniki badań będą świadczyły o zdrowiu somatycznym zachęcam do podjęcia terapii poznawczo - behawioralnej, która może Panu pomóc w zrozumieniu tego co się z Panem dzieje
pozdrawiam
Wawrzyniec Zięba

Witam
Myślę, że mogą to być objawy napadów lękowych, proszę na początek porozmawiać z psychologiem, który pomoże podjąć decyzję jak dalej postępować.
Pozdrawiam

Witam,
Objawy, które Pan opisuje sugerują zaburzenia lękowe, jednak warto skonsultować się z lekarzem internistą by wykluczyć inne zaburzenia. Gdy to już nastąpi najlepiej byłoby, gdyby zgłosił się Pan na psychoterapię. Czasem klika sesji może zmniejszyć dolegliwości lub je całkowicie wyeliminować.
Pozdrawiam
Ewa Czernik