Ból w klatce piersiowej i bóle kręgosłupa

 Witam od jakiegoś czasu boli mnie klatka piersiowa i czuje silne uciski po stronie serca. Podczas większego wysiłku w pracy wraz z bólem w klatce piersiowej boli mnie kręgosłup. Są to ok 30 minutowe ataki gdzie kończyny górne i kark staja się sztywne. Nie mogę się ruszyć. Czego mogą dotyczyć takie objawy i jak z nimi walczyć?

Witam serdecznie,
W przypadku dolegliwości bólowych w klatce piersiowej należy wykluczyć choroby układu sercowo-naczyniowego, oddechowego oraz schorzenia kręgosłupa. W taki przypadku należy wykonać podstawowe badania z krwi, rtg klatki piersiowej oraz EKG.
Ponadto należy wykonać rtg odcinka szyjnego oraz piersiowego kręgosłupa. Z opisu wynika, że dolegliwości pochodzą z kręgosłupa. Jednak nie można tego stwierdzić bez wykonania wyżej wymienionych badań.
Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania.
Pozdrawiam