Ból w klatce piersiowej i duszności

Witam! Mam 16 lat, od mniej więcej pół roku mam ostre napady bólu w klatce piersiowej, ktore poprzedza atak duszności, gardło mam wtedy ściśniete, jakbym miała się zaraz udusić, co za tym idzie, strasznie wtedy się denerwuję. Atak ten trwa różnie, od 15 do 40 minut, co jest bardzo męczące. Nie wiem, co robić. Wszyscy mowią, że to nerwica, lecz to się zdarza nawet, gdy jestem zrelaksowana. Pod koniec ataku cały ból promieniuje na brzuch oraz okolice krzyża. Proszę pomoc:( Bardzo się denerwuję, myślałam, że po jakimś czasie to przejdzie...
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. W celu ustalenia przyczyny Twoich dolegliwości niezbędne jest zebranie szczegółowego wywiadu lekarskiego, zbadanie Cię oraz wykonanie badań dodatkowych. Na tej podstawie lekarz ustali rozpoznanie.

Jeśli wyniki badań będą prawidłowe, być może Twoje objawy okażą się wynikać z emocji, co jest nierzadkie u dojrzewających, wrażliwych nastolatków. Jednak postawienie takiej diagnozy wymaga wykluczenia choroby organicznej.

Pozdrawiam