Ból w klatce piersiowej i wysokie ciśnienie

Moja mama nadal przebywa na OIOM-ie. Dzisiaj źle wyglądała, jakaś zmęczona-senna, pokazywała że boli w klatce piersiowej, gardło i pod uszami. Lekarz powiedział że zrobił się obrzęk w płucach i nie ma wymiany gazowej. Nie chciał ze mną dyskutować. Na respiratorze miga napis: wysokie ciśnienie dróg oddechowych i 40% tlenu.Panie doktorze, co to oznacza? Proszę mi wytłumaczyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wszelkie wątpliwości należy wyjaśnić z lekarzem prowadzącym. Podczas następnych odwiedzin proszę poprosić o szczerą rozmowę.