Ból w klatce piersiowej - jaka przyczyna?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mój partner uskarża sie na ból w klatce piersiowej w okolicy serca, podwyższone ciśnienie oraz nadmierną potliwość. Dodam, iż ma 28 lat. Lekarz rodzinny powiedział , że to normalne i zwalił wszystko na używki. Partner jednak pali jedynie kilka papierosów dziennie, alkoholu nie spożywa w nadmiernej ilości innych używek nie toleruje. Podejrzewam, iż lekarz podszedł do sprawy zbyt błacho. Proszę o informacje, czy słusznie mogę mieć wątpliwości co do profesjonalnego podejścia rodzinnego lekarza, czy faktycznie jest to "normalne".

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Dolegliwości w klatce piersiowej wymagają wykluczenia przyczyn ze strony układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. W takim przypadku należy wykonać podstawowe badania z krwi( należy też uwzględnić badanie TSH ze względu na wzmożona potliwość), EKG oraz rtg klatki piersiowej.

Ponadto należy przeprowadzić diagnostykę podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi.
Jednak najważniejsze jest zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania lekarskiego. Dopiero wówczas można postawić wstępne rozpoznanie oraz zaplanować dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam