Ból w klatce piersiowej na wysokości piersi

Witam. Mam pytanie dotyczące bólu w klatce piersiowej. Dopadł mnie trzeci raz w ciągu ostatnich 6 do 8 miesięcy. Odczucie jakby na wysokości piersi (sutków) coś przecięło mnie na wskroś w jednej płaszczyźnie, z większym nasileniem lewej strony. Powoduje problem z nabraniem powietrza. Pierwszy raz trwał kilka minut, teraz ponad dwie godziny. Proszę o radę, tym bardziej, że chwilowo nie mieszkam w kraju.

Witam! Opisywane dolegliwości bólowe mają związek z oddychaniem, przez co można wnioskować, że przyczyna jest związana ze ścianą klatki oddechowej. W związku z tym dość prawdopodobną przyczyną dolegliwości wydaje się być zapalenie/uraz mięśni międzyżebrowych, nerwoból mięśni międzyżebrowych, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz inne. W tej sytuacji konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu, zbadanie Pana oraz wykonanie kilku niezbędnych badań m.in. EKG, morfologii krwi, transaminazy, glukozy na czczo, CRP. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe zlecenie leczenia. Wstępnie wydaje się mało prawdopodobne, żeby dolegliwości miały podłoże sercowe. Pozdrawiam serdecznie!